Az ukránok ultimátumot adtak: ez a béke ára!

Moszkva egy háromnapos Győzelem napi fegyverszünettel válaszolt.

Az Egyesült Államok NATO-nagykövete, Matt Whitaker egy interjúban kijelentette, Ukrajnának és Oroszországnak egymás között kell megállapodnia egy tartós békéről.
Ukrajnának és Oroszországnak ki kell mutatnia, hogy valóban érdekelt-e a békében és a háború lezárásában, a fogolycsere azt jelenti, hogy a két oldal között van párbeszéd – jelentette ki az Egyesült Államok NATO-nagykövete vasárnap.
Ezt is ajánljuk a témában
Moszkva egy háromnapos Győzelem napi fegyverszünettel válaszolt.
Matt Whitaker a Fox News hírtelevízió Sunday Morning Futures című műsorának adott interjúban kifejtette, hogy Ukrajnának és Oroszországnak egymás között kell megállapodnia egy tartós békéről. Hozzátette: Donald Trump amerikai elnök azt próbálja megállapítani, hogy a két oldal – a folytatódó támadások fényében különösen az orosz fél – komolyan gondolja-e a békemegállapodást, aminek tettekben kell megnyilvánulnia.
Amennyiben a felek szándéka nem komoly, akkor a háború folytatódni fog, annak ellenére, hogy a háború lezárására nincs katonai megoldás,
azt tárgyalásos diplomáciai úton lehet csak elérni – hangsúlyozta az amerikai NATO-nagykövet, aki megismételte, hogy az Egyesült Államok szeretné elérni a háború, és az azzal járó vérontás megállítását.
Ezt is ajánljuk a témában
Az orosz külügyminiszter úgy véli, a Nyugat már 2014-ben is becsapta Oroszországot, és most újra csapdát állít Ukrajna ügyében.
Matt Whitaker egyben megerősítette: a NATO közelgő hágai csúcstalálkozóján napirendre kerül javaslatként, hogy a katonai szövetség védelmi képességeinek és elrettentő erejének növelése érdekében a tagállamok számára
Ezt is ajánljuk a témában
Több tagállamban is felmerült, hogy elmossák a határt a polgári és a katonai költségvetés között.
A NATO-diplomata megerősítette, hogy Iránnal diplomáciai rendezésben érdekelt az Egyesült Államok a nukleáris programról. Ugyanakkor hozzátette: az amerikai álláspont teljesen világos, és úgy hangzik, hogy Irán nem rendelkezhet atomfegyverrel. Ezt el lehet érni tárgyalásos úton, vagy „valamilyen más megoldás által” – mondta Matt Whitaker, hozzátéve: bármilyen, Iránnal kötött megállapodásnak ellenőrizhetőnek és kikényszeríthetőnek kell lennie.
Kapcsolódó vélemény
Az USA eddig sem volt jótékony kiscserkész, a jövőben meg még kevésbé lesz az.
(MTI)
Nyitóképünk: MTI/EPA/Olivier Hoslet